W dniach 1-3.12.2017 odbył się w Warszawie pierwszy polski hackathon Qlika. Celem było stworzenie innowacyjnej analizy z korzyścią dla społeczeństwa. Uczestniczyło 6 drużyn, 2-3 osobowych. Blisko 20 godzin tworzenia aplikacji na bazie dowolnego zbioru danych publicznych. Zachęcam każdego developera do rozważenia udziału w przyszłorocznym hackathonie! Świetna organizacja, atmosfera i ludzie, okazja do rozwoju własnego “know-how”, inspirujące projekty.

Zwycięska drużyna na zdjęciu: Beata Pawłowska z firmy BEST SA, Piotrek Cylupa z firmy JCommerce SA oraz Jacek Harazin z firmy Sii Sp z o.o. Stworzyli aplikację do analizy bieżącego oraz historycznego zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Pula nagród dla zespołów za trzy pierwsze miejsca wynosiła aż 15 tys. zł + 210 EUR za najlepsze użycie rozszerzeń wizualizacyjnych firmy VizLib. Dziękujemy firmie Qlik za organizację Qlikathonu!

Wpisy z wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/qlikathon/

Szersza relacja, zdjęcia, slajdy aplikacji: https://www.linkedin.com/pulse/qlikathon-breaking-news-winners-pawel-manowiecki/

Pierwszy polski hackathon z Qlik za nami – Qlikathon 2017
Tagi: