Jeszcze tylko do 1 lutego istnieje możliwość pobrania Qlik Sense w wersji 3.2 Technical Preview. Po tym czasie Community odbierze szansę na poznanie nowych funkcji przed oficjalną premierą, która wstępnie jest przewidziana na okolice przełomu luty-marzec.

Korzystając z wersji Desktop, największą zmianę odczujemy tuż po uruchomieniu systemu. Qlik Sense Desktop od wersji 3.2 wymaga autentykacji użytkownika w jeden z dwóch sposobów: z użyciem serwera Enterprise, lub loginem z Qlik Account, przy czym druga opcja nie jest możliwa w wersji Technical Preview.

Oprócz kilku dodatkowych funkcjonalności developerskich oraz systemowych, jednym z ciekawszych rozwiązań jest QlikView converter usprawniający migrację aplikacji QlikView do Qlik Sense. Jak dotąd Qlik wspierał wyłącznie migrację skryptów łądujących z QV bezpośrednio do Sense’a. Nowa wersja ma rozszerzyć ten proces o wybór głównych elementów z aplikacji QV, tj.: wyrażeń, miar, wymiarów oraz wizualizacji. Nadal pozostaje jednak samodzielne odtworzenie dashboardów. Pełna funkcjonalność QlikView converter’a nie jest nam jeszcze znana, więc w pełni przetestujemy ją w ostatecznej wersji. A tymczasem zachęcamy do zapoznania się z pełną listą modyfikacji oraz pobrania Technical Preview!

Qlik Sense 3.2 Technical Preview

 

Qlik Sense 3.2 Technical Preview – tylko do 1go lutego!