Dla wszystkich nieobecnych podczas Qlikowego spotkania przygotowałem krótkie podsumowanie.

Wczorajsze spotkanie QlikWAW było wyjątkowe pod wieloma względami. Organizator Paweł Manowiecki debiutował w roli gospodarza w biurze Lingaro, zaprosił na to spotkanie jednego z najlepszych specjalistów Qlik Sense – Görana Sandera z Spotify. Mogliśmy ujrzeć w akcji sprzęt Samsunga oraz przekonać się jak wygląda użycie technologi Qlik Core. QlikKTW miało okazję z klimatyzowanego biura SII przyglądać się online wydarzeniu.

Znakomity Göran zaprezentował narzędzia z rodziny Butler https://github.com/ptarmiganlabs. W dużym skrócie powiązał usługi Qlik, protokół komunikacji MQTT oraz Grafana. Efektem tego powstał real-timowy dashboard prezentujący bieżące zużycie Qlik serwera – jego parametrów takich jak RAM czy zużycie CPU. Jak twierdził autor, dostarczone aplikacje wbudowane w Enterpresie są dobre, ale dla niego nie wystarczające. Interesujące w projekcie było pokazanie komunikacji za pomocą protokołu MQTT – rozszerzając mocno funkcjonalności platformy.  W repo znajdziecie również projekt komunikacji z Slack.

W drugiej części meetup dowiedzieliśmy się, ze roślina (chyba dracena) Pawła nie uschła i ciągle służy przy prezentacji projektu opartego o Raspbeery Pi. Na podstawie danych pobranych przez czujniki zespół Lingaro zaprezentował owoc swojej pracy. Zbudowali ładny dashboard z wykorzystaniem Qlik Core.

Niestety zabrakło już czas na ostatni punkt meetapu – prezentacja nowości w najnowszym Sense.

 

Podsumowanie QlikWAW i QlikKTW